Jakich luster używają wizażystki?

Jakich luster używają wizażystki?

Mogłoby się zdawać, że w pracy wizażystek najważniejsze są kosmetyki oraz środki do pielęgnacji czy higieny. Jednak umeblowanie ich miejsca pracy jest równie ważne. Profesjonalne wizażystki zdają sobie sprawę z tego, jak dużą rolę odgrywa odpowiednie lustro oraz oświetlenie. Bez nich trudno o komfortową i dokładną pracę. Zwłaszcza przy większych projektach, jakimi np. są charakteryzacje. Stworzenie makijażu, zwłaszcza artystycznego, potrafi zająć naprawdę wiele godzin, dlatego stanowisko powinno spełniać podstawową funkcję — pozwalać na spokojną pracę, niezależnie od pory dnia.

Czym różnią się lustra wizażystów od zwykłych?

Do profesjonalnej pracy z makijażem niezbędne jest użycie specjalnego lustra z oświetleniem. LEDY wbudowane w taflę lub doczepione dookoła ramy tworzą efekt światła dziennego, co pozwala na większą dokładność w trakcie pracy. Poświata w zbyt ciepłym lub zimnym tonie dawałaby zakłamany obraz, przy którym łatwiej popełnić błędy w makijażu. Oświetlenie całej twarzy i sylwetki pozwala na uzyskanie neutralnego efektu, co stanowi bazę do pracy. Jest to bardzo ważne, ponieważ w trakcie sesji zdjęciowej czy znajdując się w miejscu z innym światłem, każdy mankament makijażu zostałby podkreślony.

Najlepszy typ lustra dla makijażystów

Specjalny typ toaletki, czyli stanowisko dla makijażystki jest idealne w pracy przy wizażu. To mebel, który zawiera lustro z oświetleniem oparte na blacie. Pod blatem natomiast znajduje się szereg szuflad, w których makijażystka może przetrzymywać kosmetyki i narzędzia niezbędne do wykonywania swojej pracy. Jest to konieczne wyposażenie profesjonalnego salonu wizażu. Połączenie lustra z toaletką kosmetyczną daje też dużą mobilność. Lustra wolnostojące mogą być nieporęczne, gdy dookoła nie ma niczego, na czym wizażysta mógłby trzymać kosmetyki. Stanowisko dla wizażystów jako kompletny mebel może być postawione w każdym miejscu, by służyć wygodzie.

Zdecydowanym atutem jest również możliwość dopasowania stanowiska do potrzeb wizażystki. Można np. zdecydować się na zakup stanowiska eventowego, które jest lżejsze i pozwala na łatwy demontaż. Zamówienie mebla na wymiar pozwala na samodzielną decyzję o rozmiarze całej toaletki, tafli lustrowej, ilości szuflad czy ułożenia żarówek. Nic nie stoi na przeszkodzie, by skorzystać z gotowego zamówienia lub zdecydować się na indywidualny rodzaj. 

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoplo.pl, powered by Shoper.